Dijital Dönüşüm Nedir?

Eskiden aklımıza bile gelmeyecek bir çok işimizi artık telefon tablet ve bilgisayarlımızdan birkaç dakika içinde yapıyoruz. Ofislerimizde yığınla yer kaplayan kâğıt ve evraktan küçük disketlere, mektup ve telgraftan e maile alışmamız zor olmadı. Bilgi teknolojileri o kadar hızlı ilerliyor ki tüm resmi islerimizi e devletten, bankacılık işlemlerimizi; evimizden, aracımızdan, ofisimizden halletmek bile bizler için sıradanlaştı. Bize bu kolaylığı sağlayan dijital dönüşümde yaşanan gelişmelerdir.

Dijital dönüşüm, toplumsal ve sektörel ihtiyaçlara dijital teknolojilerin entegrasyonuyla çözüm bulmak ve buna bağlı olarak iş akışının ve kültürün değişmesini  tanımlayan bir kavramdır. Yaratıcılığı ve inovasyonu merkeze alan dijital dönüşüm, geleneksel metotlardan daha verimli sonuçlar elde etmek için ortaya çıkmıştır.

Dijital dönüşüm, analogdan dijitale geçiş süreci bilginin fiziki bir ortamda tutulması yerine, dijital ortama işlenmesiyle ortaya çıkmıştır. Analog sistemlerde depolanabilen sınırlı bilgi miktarının sağlık, medya ve finans, eğitim  gibi sektörlerdeki bilginin artış hızına karşılık verememesi bir ihtiyaç doğurmuş, böylelikle dijitale dönüşüme geçiş süreci hızlanmıştır.

Dijital dönüşüm  satıştan insan kaynaklarına , üretimden pazarlamaya iş akışını tamamen değiştiren hemen herkesin yaşamını her yönüyle etkileyen, kolaylaştıran bir kavramdır. Kamu, özel sektör ve kişiler dijital dönüşümün bir parçasıdır.

Dijital dönüşümün faydaları

Dijital dönüşüm  sayesinde:

  • Klasör ve evrak yığınlarının fiziki ortamdan kalkar. Bu yığınları saklama masraflarının olmaması büyük avantajdır. Sadece bu avantajla birlikte gereksiz iş yükü azalır, verimlilik artar, zamandan kazanılır ve ticaret hızlanır. Her şey dijital ortama taşındığı için kağıt, baskı, posta ve arşivleme maliyetleri de ortadan kalkar.
  • Gerektiğinde doküman yönetimi saniyeler yapılır. Anlık ve otomatik veri kaydı ile hata oranı azalır, kaybolma yaşanmaz.
  • İş takipleri hızlı bir şekilde yapılır ve işin gecikmesi riski minimum düzeye iner.
  • Daha İyi Finansal Yönetim sağlanır.
  • Stok Yönetimi etkin bir şekilde takip edilir.
  • Elektronik Ticaret İçin Zemin hazırlanır.
  • Kaynakların Verimli Olarak Kullanılır.
  • Kalite ve İzlenebilirliğin Sağlanır.
  • Kağıt kullanımının en düşük seviyeye inmesine olanak sağlayarak her yıl yüzbinlerce ağacın kesilmesi engellebilir ve çevrenin korunmasına katkıda bulunulmuş olur.
  • Perakendeden enerjiye, eğitimden sağlık sektörüne, hizmet sektöründen imalat sektörüne kadar aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde uygulanabilir.

Ancak yine de dijital dönüşüm sürecine ayak uydurmak her zaman kolay olmuyor. Çünkü insanların düşünce sistemi aynı hızla değişmiyor. Şirket ve kuruluşların kafasını kurcalayan güvenlik sorunları, dijital dönüşümü yönetme sürecinin karmaşıklığı sürece adım atmakta cesaret kırabiliyor.

İşte tam burada biz devreye giriyoruz. YBS yazılım ile aklınızdaki tüm sorulara cevap veriyor sizlere güvenli, kullanıcı dostu, yönetimi basit süreçler tasarlıyoruz. 5. Nesil dil yapısıyla kodlama gerektirmeden hızlı ve etkin bir şekilde kurum, kuruluş ve şirketlerinizin süreçlerini dijitale taşıyoruz. Bizi diğer yazılım şirketlerinden ayıran özellik, kodlama gerektirmeyen alt yapımızdır.   Yazılımımız ilerleyen zamanlarda süreçlerde yaşanacak değişimlere çok hızlı ve kolay bir şekilde düzenlenme olanağı sağlar , yeni süreçlere basit adımlarla adapte olur ve sizi rakipleriniz karşısında avantajlı hale getirir.

YBS Akıllı, Güvenilir, Kullanıcı Dostu Süreçler Tasarlar…

Yorum yaz

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
Konuşmaya Başla
1
Biz Buradayız
Merhaba
Yardımcı Olmamızı İstermisiniz?